środa

Aktualności

PEWNE ZWYCIĘSTWO!!!

• autor: Roger_Reuszi, 2015-03-28 16:59

RKS Okęcie Warszawa Okęcie WarszawaOrzeł Wierzbica GKS Orzeł Wierzbica 0-2 (0-1)

Gole dla Orła: Sebastian Stąpór (kar.) 8', Cezary Zieliński 49'
Asysty dla Orła: Sebastian Stąpór

Skład Orzeł Wierzbica:

• Czarnota
  • K. Molga, Wiktor Kupiec, Wojciech Kupiec, Zieliński
  • Wójcik (Orzechowski), S. Stąpór, Czarnecki,
  • Kosela (Więczasek), Jaworski, Bartosiak (Dziurzyński)
  • Niewykorzystani rezerwowi: B. Stąpór, Sokołowski, Lament, Skowroński

Już sam początek bardzo dobrze się dla nas ułożył. W 8 minucie przerzut Mateusza Wójcika na lewe skrzydło do Piotrka Jaworskiego. Wychowanek próbował szybkiego dryblingu i wrzutki, ale wrzutkę nieregulaminowo blokuje ręką obrońca gospodarzy i sędzia bez wahania pokazuje na 11 metr od bramki. Do piłki podszedł Sebastian Stąpór i jak w meczu z Raszynem pewnie wykorzystał rzut karny. Niestety kolejna groźna akcja mogła zakończyć się golem na remis. 12 minuta meczu, długa piłką na 17 metr od naszej bramki. Piłka z pozoru bezpieczna, ale z bramki nie potrzebnie wybiegł Patryk Czarnota i zawodnik gospodarzy o włos nie wykorzystał tego prezentu. W 23 minucie przebojowa akcja zawodnika gospodarzy lewym skrzydłem. Dorzuca piłkę w nasze pole karne, ale po strzale głową pewnie na linii zachował się Patryk Czarnota. Jednak już 2 minuty później to podopieczni Rafała Stąpora mogli, a nawet powinni podwyższyć wynik tego spotkania. Indywidualna akcja Tomka Bartosiaka prawym skrzydłem. Zgubił dwóch obrońców wyszedł w sytuacji 1 na 1 i miał bardzo ostry kąt. Ślicznie podciął piłkę nad bramkarzem, ale z linii bramkowej wybił defensor Okęcia. W 40 minucie swych sił z dystansu spróbował Paweł Czarnecki, ale niestety się pomylił. Mało brakowało, a na w 44 minucie tuż przed przerwą sędzia podyktował by drugie "wapno". Na pograniczu pola karnego ręką zagrał obrońca RKS-u, ale sędzia tym razem odgwizdał rzut wolny, z którego nic groźnego nie wynikło.  Do przerwy nasza gra nie powalała, ale prowadziliśmy, a to było najważniejsze.

Przerwa

Po przerwie nasi zawodnicy prezentowali się już dużo lepiej i do prowadzenia po pierwszej odsłonie dołożyli jeszcze ładną grę i bramkę. Tak jak wspomniałem zaczęliśmy mocno, dynamicznie i z akcentem. Już w 49 minucie rzut rożny. Dośrodkowuje Sebastian Stąpór. Akcję nogą zamyka Czarek Zieliński i jest 0-2. Wynik z pozoru pewny, ale trzeba było pilnować by nie powtórzyła się historia z poprzedniej kolejki. Niespełna 3 minuty po zdobyciu drugiego gola piękna akcja Orła prawą stroną. Mateusz Wójcik podaniem ze środka pola uruchamia Kubę Kosele. Kuba przebiega z piłką dobre 30 metrów wycofuję przed pole do Sebastiana Stąpora, ten przedłuża do Tomka Bartosiaka, ale niestety strzał Tomka nie znajduję drogi do bramki. Wybiła 68 minuta. Rzut rożny egzekwowany przez S. Stąpora. Do głowy najwyżej wyskakuje Wojciech Kupiec. Mocno uderzył, ale prosto w Bartłomieja Kleszcza, piłka ciągle w górze znów dobija Wojtek, ale piłką po głowie obrońcy wychodzi na rzut rożny. Ewidentnie brakowało nam szczęścia to podwyższenia wyniku. Na boisku zameldował się Krystian Orzechowski w miejsce Mateusza Wójcika.  Okęcie coraz większe siły rzuca do ataku i staję się podatne na kontry. Właśnie piłkę po kontrze dostaje Piotr Jaworski. Zagrywa do Krystiana Orzechowskiego, ale ten w dogodnej sytuacji pudłuje. 83 minuta i zmiana do gry wchodzi Grzegorz Dziurzyński za Tomka Bartosiaka. Grzegorz 3 minuty po wejściu mógł wpisać się na listę strzelców. Piłka wybita przed pole karne prosta na Grześka, który uderza lewą nogą po długim słupku niestety minimalnie pudłuje. Na minute przed upływem regulaminowych 90 minut na boisko wszedł Sebastian Więczasek, który zastąpił Jakuba Kosele. Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, ale już nic poważnego się nie wydarzyło. Okęcie- Orzeł 0:2!